אז מהי חכמת הקבלה בשבילי?

חכמת הקבלה היא לא עוד תיאוריה או פרדיגמה דרכה האנושות יכולה להתייחס אל החיים. חכמת הקבלה כפי שמסביר הרב לייטמן היא למעשה שיטה פרקטית ומובנת לחיות את החיים בהנאה המרבית. חכמת הקבלה מעבירה אותנו תהליך של השכלה בו אנחנו מגלים את היסודות של כל המניעים שלנו בחיים וחוקרת השפעות חיצוניות ופנימיות על האדם, על האנושות ועל הטבע כולו. מתוך מחקר זה היא חושפת בפנינו שהאדם הינו חלק מהטבע והוא החלק היחיד מכל חלקי הטבע הדומם הצומח והחי אשר ניתנה לו האפשרות להיות חופשי וללכת אחרי האדם שבו, להידמות לאינטגרליות של הטבע ולהיות חלק ממנו בצורה הכרתית או ללכת אחרי האגו שבו המושך את הכל לטובתו, ולא מתחשב עם האינטגראליות של הטבע. 

כאשר הדרך השניה בסופו של דבר סלולה בייסורים וסבל גדול מאחר וההתנגדות אל האינטגראליות של הטבע כולו מביאה לאותות כואבים שעלינו להידמות לו. 

בנוסף להשכלה מגיע החלק העיקרי והוא המימוש בתוך בני ברוך של שיטת ההידמות לאינטגרליות של הטבע. חכמת הקבלה מציעה שיטה לשינוי היחס לחיים, היא מציעה לחיות את החיים  דרך פריזמת היחס אל בני האדם. במקום למשוך את כל החיים ולבלוע אותם לטובת ההנאה העצמית אנחנו מתחילים למשוך את כל תענוגי החיים מתוך האהבה לזולת. האהבה לזולת הופכת כל תענוג לבלתי מוגבל ומרחיבה את האפשרויות לרצות ולהתענג בכל תענוגי החיים. 

כל מה שנדרש הוא בעצם הוא  להיכנס למה שנקרא בחכמת הקבלה "כוונה", הכוונה לאהוב את הזולת, במידה והרצון מותאם ומלובש בכוונה זו הוא יכול להתמלא באופן בלתי מוגבל במה שנקרא בחכמת הקבלה ה"אור". אז יש לנו רצונות וכוונות ותענוגים המתלבשים ברצונות עם הכוונות. על כך מדברת ומלמדת אותנו לממש חכמת הקבלה.

פורסם בקטגוריה הגיג. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.