אז מה באמת קורה בשוק העבודה?

מצד אחד אנו שומעים על שכר שנחתך ועל יותר ויותר מחפשי עבודה שמתחרים על כל משרה פנויה ונכון שיותר משרות דורשות ניסיון ושמהנדסים ערביים או חרדים יתקשו יותר למצוא עבודה או לחזור אל עבודה שממנה הוצאו לחל"ת. ישנן משרות שמוקפאות או תנאים שמצטמצמים ועם זאת אנו רואים ששבעים אחוזים מהחברות מתכוונות לגייס עוד עובדים, בכירים ממשיכים לחפש עבודה ולנסות ולשדרג את עצמם במשרות מתקדמות יותר והשכר הממוצע ממשיך לעלות. אז נכון שיש הטייה בשכר הממוצע, כמו בכל המשק, לפי נתוני הביטוח הלאומי. משום שמי שהוצא לחל"ת או פוטר הם לרוב אלו עם השכר הנמוך יותר וכנראה שזה המצב גם בהייטק. גם ברור לכולם כי קיימת מגמתיות בנתונים ותלוי מאוד מי מציג אותם ומהם האינטרסים שלו ועם זאת אפשר לראות לא מעט חברות היי טק וסייבר שמגייסות עובדים: חברות ישראליות עם מובילות עולמית בתחומי הדיגיטל דווקא מנצלות את הקורונה כדי להרחיב פעילות ולשם כך מרחיבות את גיוסי כוח האדם שלהם, בין אותן חברות ניתן למנות את מאנדיי, וויקס, נס, פייבר וחברות דומות שמגייסות למגוון תפקידים ומפרסמות מודעות דרושים שונות כגון T&M דרושים.

אך גם בחברות שפונות לשוק המקומי או חברות מוכרות פחות מגייסים עשרות עובדים, אז נכון שזה לא בהכרח מתאזן עם הפיטורים ההמוניים בחברות כמו אמדוקס ובכל זאת המצב לא שחור לגמרי. המשרות אינן רק למתכנתים אלא גם לאנשי דאטה, לאנשי שיווק ופרסום דיגיטלי וגם מהנדסים לצד נותני שירות לקוחות. לצד מגזר ההיי טק ניתן למצוא גם תעשיות נלוות או לווייניות שמתאוששות ומגייסות גם כן ולכן רואים עלייה במודעות דרושים לעבודות אחרות, גם ללא ניסיון וכן מודעות דרושים לא רק במרכז אלא באזורים אחרים בארץ.

למחפשי העבודה ביניכם נציע לקפוץ על כל הזדמנות לצבור ניסיון, להתאזר בסבלנות ולנסות לנצל את הזמן כדי להעצים את הכישורים והידע בתחומים הרלוונטיים. עצה נוספת, שנכונה לא רק לתקופות משבר, היא לעבוד ולשמר את מעגל המכרים והחברים שלכם אשר יוכלו ביום מן הימים לסייע לכם להשתלב בחברות מוצלחות באמצעות חבר מביא חבר.

פורסם בקטגוריה הגיג. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.