איך לבוש טקטי יכול להציל חיים?

לפעמים זה עובד אחרת ממה שחשבתם. תשאלו את הנכד מטקסס שהסבתא מנעה ממנו מלבצע פיגוע ירי המוני במוסד לימודי. סבתא טקסנית אחת שזיהתה שהבן שלה מתחיל ללבוש יותר ויותר ביגוד טקטי ורוכש מכנסיים טקטיות, חגורה טקטית, נעלי קומנדו ועוד ציוד נלווה החליטה לדבר עם הנכד שלה – וויליאם פטריק וויליאמס בן התשע עשרה. בשיחה ביניהם הנכד אכן גילה לסבתו על רצונו ללכת ולבצע פיגוע ירי המוני וסבתו שיכנעה אותו לגשת ולקבל טיפול פסיכיאטרי.

על פי ידיעה שהתפרסמה בוושינגטון פוסט, וויליאמס דיבר עם סבתו מחדר מלון שבו שהה וסיפר לסבתו על כוונותיו האובדניות והרצחניות. סבתו שלא הבינה לחלוטין האם הוא מתכוון לפגוע רק בעצמו או קודם בסובבים אותו במוסד לימודי סמוך או בבית המלון עצמו החליטה לשים קץ לכל העניין. כאמור הסקרנות של הסבתא מלכתחילה בנסיבות התעוררה בעקבות שינוי סגנון הלבוש של הנכד. הסבתא דיווחה לתשע אחד אחד כי היא שמעה את הנכד שלה מתעסק עם הAK 47 שלו תוך כדי השיחה איתם ומדבר על רצונו לרצוח אנשים ולמות על ידי שוטר. לאחר שהיא שיכנעה אותו לקבל עזרה רפואית בבית החולים הפסיכיאטרי הקרוב – המשטרה פשטה על החדר שלו במלון ושם היא מצאה מסודרים על המיטה את הרובה שלו, שבע עשר מחסניות מלאות תחמושת ומוכנות לשימוש, חגורה טקטית, מעיל רחב שחור, מכנסיים טקטיים שחורים, כפפות, וחולצה קצרה שלא ברור אם מדובר בחולצת פולו או לא ועליה הכיתוב: "שיבואו" או באנגלית let ‘em come.

הסבתא קיבלה שבחים רבים מכלי התקשורת והרשויות בשל התערבותה ועזרתה בפרשה. לדברי המשטרה החשוד לא היה בשום רשימה מסוכנת או תחת כל מעקב שהוא ולמעשה ללא התערבות הסבתא עשרות היו נהרגים ומתים. מלבד העזרה הפסיכיאטרית מסתבר שהחשוד שיקר בהצהרה שנתן לסוכן הנשק ומסר כתובת שגויה בעת שרכש את הרובה, עבירה שעליה הוא ישפט ועלול לבלות עד חמש שנים במאסר. ההאשמה שלו במשפט עוררה ביקורת ציבורית על כך שהוא לא יקבל את העזרה הרפואית הנדרשת לו וכי עדיף להשקיע את הכסף של המאסר שלו בטיפול רפואי יסודי.

פורסם בקטגוריה הגיג. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.