טפטים שנותנים אפקט וואו

בין אם אתם יותר בקטע של תבניות עיצוב גיאומטריות או שאתם מעדיפים טפטים מעוצבים של תמונות טבע, המטרה מספר אחת של הטפט שתבחרו צריכה להיות ליצור וואו ולהוסיף את המרכיב המנצח לעיצוב החלל. טפטים מעוצבים אינם מוגדרים על ידי הפרחים שמופיעים בהם או על פי הפסים שאנו זוכרים מהבית של סבתא שלנו, אלא רק על ידי הדמיון שלכם. כיום היכולות הטכנולוגיות והעיצוריות מאפשרות אינסוף אפשרויות לטפטים מעוצבים איכותיים שעושים את העבודה.

אם אתם רק מתחילים עם טפטים אין צורך להילחץ ולהתחיל לתכנן חללים עצומים או את החדר המרכזי בבית. אפשר לבחור קיר אחד בחדר צדדי או בחדר האורחים ולהתחיל שם. אם אתם מחויבים להתחיל בחלל גדול, אפשר לבחור קיר אחד ולאפשר לעצמכם לצבוע או להשאיר כמו שהם את יתר הקירות. מסדרונות, חלל הכניסה לבית, חדרי כביסה הם מועמדים מצויינים נוספים לבחון טפטים נועזים משום שלא מבלים בתוכם שעות. חשוב לזכור שההתקנה של הטפטים אלא אם אתם מאוד מוכשרים עם הידיים ומאוד אוהבים את העבודה של ההתקנה, היא תמיד קצת כאב ראש והתעסקות ולכן חשוב לתכנן מראש ובכובד ראש את ההתקנה עצמה והאם אתם הולכים לעשות אותה בעצמכם או עם איש מקצוע. אבל התוצאה לרוב מצדיקה את עצמה ולרוב אתם תופתעו כמה הטפט או הטפטים יוסיפו להרגשת היומיום שלכם.

כדאי מאוד גם לחפש מקורות של השראה ולחשוף את עצמכם לרעינות וליישומים מעניינים של טפטים:תל אביב, פריז או לונדון, שיפתחו לכם את הראש ואת הדמיון לדברים חדשים. אם אתם ממש בעניין של עיצוב אז כמובן שכדאי להשקיע ולרכוש מגזין או ללכת לתערוכות או לבקר בחנויות פיזיות כדי להיחשף לעבודות ודוגמאות. אם אתם פחות בעניין אז כדאי לתכנן מספר שעות גלישה באינטרנט שבהן תעברו על עיצובים שונים ודוגמאות שונות של טפטים. אני אישית זוכרת איך טפט פופ מודרני בניו יורק שינה לי את כל התפיסה לגבי טפטים – הניגוד של כתמי הצבע האקראיים על הרקע הלבן החלק, המואר יצרו ניגוד כל כך רגשי שפשוט לא אפשר לי להישאר אדישה.

פורסם בקטגוריה הגיג. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.