כאבי אוזניים

נוזלים באוזניים אצל ילדים יכולים להיות מטרד רציני מאוד. לא רק שכאבי האוזניים שנוצרים מסבים סבל רב, גם רופאי ילדים רבים ממהרים להסיק שמדובר בדלקת אוזניים ולהגיש טיפול שאינו מתאים. לכן חשוב מאוד במקרים של כאב אוזניים להיבדק אצל רופא אף אוזן גרון, אשר יכול לתת אבחנה מדויקת יותר. טיפול באמצעות טיפות שמיועדות למניעת דלקת במצבים שאין דלקת לעיתים תכופות יוצר תופעות לוואי מיותרות. 

כאשר ביתי סבלה לאחרונה מכאבי אוזניים עזים ניסיתי להקל עליה באמצעות טיפות אלחוש לא אנטיביוטיות, אך לצערי היא לא חשה הקלה בעקבות השימוש. גם נובימול לא הקל באופן משמעותי וכעבור שעתיים כבר חלפה ההשפעה שלו. למזלי כבר היינו אחרי ביקור אצל רופא אף אוזן גרון, וידענו בזכותו על נטייה לנוזלים באוזניים. ניגשתי כמו כל אמא מודאגת לאינטרנט וחיפשתי שיטות טבעיות וביתיות לטיפול ולהקלה על הכאב.

הופתעתי שדווקא השיטה הפשוטה ביותר, שקיבלתי עליה המלצה מחברת בני ברוך אחת, יצרה הקלה משמעותית וכנראה שאף עזרה בשיחרור הנוזלים. כרית חימום. כן, זה הכול. כרית חימום על האוזן הקלה מיד על הכאב, וכעבור זמן מה של שימוש, ביתי סופסוף שקעה בשינה מתוקה וממושכת עם מוזיקת רקע נעימה ששמתי לה מאתר בני ברוך. כנראה שחימום האיזור מאפשר למעברי הנוזלים להתרחב ובנוסף החימום מקל על תנועת וניקוז הנוזלים. הלחץ שנוצר באוזן ויוצר את הכאב מצטמצם וכתוצאה חלה הקלה משמעותית בתחושת הכאב.

באינטרנט, בפורומים שקשורים לרפואה, מצאתי שיטות נוספות פשוטות וטבעיות כמו שימוש במלח מחומם שסופח נוזלים, שימוש חיצוני בשמן לוונדר, תרגילים להזזת הלסת ועוד. אני מאוד ממליצה לכל הורה שילדיו סובלים מכאבי אוזניים חוזרים לבדוק מול רופא אף אוזן גרון את הסיבה לכך, ובמידה ומדובר בנוזלים, לנסות שיטות אלו להקלה וטיפול בעת הצורך. במיוחד כדאי לנסות את שיטות הטבעיות האלו לפני שפונים לשיטות פולשניות יותר כמו ניקוז הנוזלים ואף ניתוח כפתורים.

פורסם בקטגוריה הגיג. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.