עולם נפלא

אני זוכרת בילדותי כשצפיתי בסרטים תמיד ציפיתי לסוף טוב, סוף כזה שבו הטוב מנצח את הרע, שאהבה והרמוניה שוררים בעולם. למה ציפיתי לזה? כי זה נתן לי תחושת בטחון , ושטוב יש הרבה יותר חזק מהרע. מעניין שתמיד בסיפורי ילדים הטוב הוא המנצח.

ככל שהתבגרתי גיליתי מציאות שונה מתפיסתי הילדותית. במהלך החיים נפגשתי עם הרבה אכזבות, צער, כאב ועלבון.

עכשיו אני שואלת את עצמי אז השתנה עם השנים, הרי גם היום אני בציפייה שטוב ינצח, אבל היום הרבה יותר קשה לי להאמין שזה יקרה. סרטי הילדות נשארו מאחור, סרטים של המבוגרים תפסו את מקומם. תחושת יציבות ובטחון נעלמה, היום העולם נראה הרבה יותר מבולבל ומפחיד. גם אני כמו הוריי מראה לילדי סרטים על העולם היפה וגם הם כמוני לאט לאט מגלים את העולם "האמיתי".

אני שואלת את עצמי : האומנם לא ניתן לשנות כלום, שום דבר לא תלוי בי? איזה עתיד מצפה לנו לילדינו ונכדינו? השאלות האלה רק עולות ומחריפות עם השנים. האם החלום שבו סוף הטוב מנצח את רע, שאהבה והרמוניה שוררים בעולם יכול להתממש?

אחרי שנים של חיפושים ותהיות מצאתי קבוצת "בני ברוך". בניגוד לכל האמונות והדתות הקבוצה הזאת רוצה שכל האנשים על פני כדור הארץ יחיו בשלום והרמוניה, בלי קשר לדתם אמונתם ואורך חייהם.

כשנמצאים בסביבה המיוחדת הזאת כל הסתכלות על המציאות משתנה, היא מתחילה להצטייר בצבעים אחרים איתם אני פתאום מרגישה את העולם בנוי בצורה מחושבת, מורכבת ,נפלאה. עולם פשוט נראה טוב יותר, הטוב הזה קיים בתוכנו ומסביבנו ורק צריך ללמוד לגלות אותו. כל הקצוות מתחילות להיסגר- ציפייה לטוב שהייתה בילדותי התעוררה לחיים ועכשיו זה לא רק חלום אלא מציאות ממשית.

פורסם בקטגוריה הגיג. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.