ראשי

 

מהי מחשבה וכיצד היא נוצרת ?

בהגדרה בויקיפדיה נכתב:
חשיבה היא פעילות העוסקת במידע הנקלט בחושים שלנו מהסביבה ו/או נשלף מהזכרון  ועובר איבוד מחדש , כמוכן חשיבה היא פעילות של אירגון מידע והסקת מסקנות. – תודה למי שהתאמץ להגדיר.

מחשבה היא הדבר  מוחשי  מאוד –כי היא נמצאת בכל אחד מאיתנו – היא אישית ואינדיבידואלית , ויחד עם זאת מאוד לא ברור לנו איך היא מתנהלת ומנהלת אותנו , מאיפה היא מגיעה? , למה היא שונה בכל אחד?
חשיבה

חשיבה היא פעילות העוסקת במידע הנקלט מהסביבה על ידי החושים או הנשלף מהזיכרון, ובעיבודו אוארגונו מחדש במוח. כמו כן, החשיבה עוסקת גם בתהליכים שונים ליצירת מידע חדש, כמו למשל: הסקת מסקנות.

 מחשבה יוצרת מציאות

כמה פעמים שמעתם את המשפט "צריך לחשוב חיובי" או  "תחשוב טוב יהיה טוב" כמה קל להגיד וכמה קשה לבצע…  בתיאוריה זה אולי נשמע הגיוני וברור, אבל איך באמת עושים את זה?? ומה הקשר בין מה שאנחנו חושבים לבין מה שקורה במציאות?  ובכלל איך המחשבות שלנו משפיעות על המציאות?

כל דבר ביקום שלנו – דומם ועד חי מורכב מאנרגיה, זו עובדה ידועה שמוכחת ע"י פיזיקת הקוונטים המודרנית. המחשבות ,האמונות והרגשות שלנו הם רמה מסוימת של של רטט אנרגטי ,התגשמות של אנרגיית המוח, שבאה לידי ביטוי ברגשות שלנו,בשפת הגוף שלנו, בשפה המדוברת ובהתנהגות שלנו.

אי אפשר לראות אנרגיה אבל אפשר בהחלט להרגיש אותה והיא מיד משפיעה עלינו ועל הסובב אותנו, לכן כל מה שקורה לנו בחיים הוא תוצאה ישירה של המחשבות, האמונות והרגשות שלנו, או במילים אחרות של הרטט האנרגטי שאנחנו מפיקים…